Uroda i Zdrowie

Olej kokosowy i jego zdrowotne właściwości

Nie od dziś wiadomo, że olej kokosowy posiada wiele korzystnych dla naszego zdrowia właściwości i możemy wykorzystywać go nie tylko w kuchni, ale również do pielęgnacji ciała. Przede wszystkim zawiera unikalne połączenie kwasów tłuszczowych dzięki którym ma dużą wartość odżywcza i właściwości lecznicze.

Ponadto spożywanie oleju kokosowego zwiększa zużycie energii, a co za tym idzie – możemy spalić większą ilość tłuszczu podczas aktywności fizycznej. Produkt zawiera także kwas laurynowy, który ma działanie antybakteryjne, antywirusowe, a także antygrzybiczne. Możemy dzięki temu szybciej i skuteczniej zwalczać różnego rodzaju zakażenia.

Kwasy tłuszczowe, które zawarte są w oleju kokosowym są metabolizowane, co może skutkować obniżeniem apetytu u człowieka. Dzięki temu zjemy wyłącznie tyle, ile powinniśmy i nie będziemy podjadać. Kolejną właściwością oleju kokosowego jest obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, a co za tym idzie – zmniejszenie ryzyka chorób serca. Wszystko za sprawą zawartych w nim tłuszczów nasyconych.

Leave a Reply