Uroda i Zdrowie

Hemoroidy: jak można z nimi walczyć?

Są problem częstym, a jednocześnie – bardzo wstydliwym. Mogą sprawiać wiele problemów i poważnie utrudnić życie. Hemoroidy to jedna z tych dolegliwości, z którymi należy walczyć szybko i skutecznie. W jaki sposób? Oto kilka porad dla tych, którzy chcą się przed tym problemem uchronić lub też szybko pokonać już istniejące dolegliwości.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym tak właściwie są hemoroidy. Ta przypadłość to nic innego, jak żylaki pojawiające się w rejonie odbytu. Ze względu na swą lokalizację stają się one nie tylko źródłem kiepskiego samopoczucia, ale też (w wielu przypadkach) skrępowania. Nie brak przecież osób, dla których hemoroidy są tematem tabu. Nie można jednak wstydzić się takiej przypadłości. Co trzeba zrobić? Możliwie jak najszybciej rozpocząć skuteczne leczenie. W walce z hemoroidami pomocne są różne leki i kremy. Ważne jest jednak zwrócenie uwagi na przyczyny powstawania takich żylaków oraz na zmianę stylu życia. Bo przecież to drobne, codzienne błędy sprawiają, że hemoroidy zaczynają stawać się coraz większym problemem. Te same błędy mogą też utrudniać kurację, nawet tę, która jest prowadzona pod okiem specjalisty przy wykorzystaniu najlepszych środków. Zdrowy styl życia to podstawa dla każdego, kto chce pokonać hemoroidy. O czym zatem należy pamiętać?

Zmiana sposobu odżywiania się to podstawa. Często za problemy z żylakami odbytu odpowiedzialna jest zła dieta, a dokładniej – zbyt mała ilość błonnika w naszym codziennym menu. Warto więc częściej sięgać po owoce, warzywa oraz po płatki owsiane. Pomocna będzie też kasza gryczana. Dlaczego? Bo jest ona doskonałym źródłem rutyny, która z kolei ma rewelacyjny wpływ na naczynia krwionośne. A o nie, w przypadku problemów z żylakami, należy zatroszczyć się wyjątkowo starannie. Warto też pamiętać o codziennej aktywności fizycznej. Ruch pomaga w walce z hemoroidami, podczas gdy siedzący tryb życia sprzyja rozwojowi takich właśnie dolegliwości.

Warto też poznać kilka najważniejszych metod, które pozwolą złagodzić dolegliwości występujące w przypadku żylaków odbytu. Miska zimnej wody wystarczy, by skorzystać z tradycyjnej metody łagodzenia bólu, jaką są nasiadówki. Zielona glinka oraz aloes mogą się okazać cennym wsparciem, a okłady sporządzone z takich naturalnych leków mogą przynieść ulgę niejednemu pacjentowi walczącemu z hemoroidami.

Leave a Reply