Uroda i Zdrowie

Czystek

Czystek to roślina, która hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnej za rozwój boreliozy. W swoim składzie ma bowiem bardzo dużo polifenoli– bardzo silnych przeciwutleniaczy-które neutralizują szkodliwe dla zdrowia, wolne rodniki. Spożywanie czystka łagodzi również powstawanie stanów zapalnych, hamuje rozwój bakterii i wirusów w organizmie, dzięki czemu zachorowanie na między innymi grypę jelitową jest minimalne. Czystek hamuje również rozwój miażdżycy i pomaga zwalczyć drobnoustroje. Poprawia samopoczucie i funkcjonalność organizmu. Usuwa wszelkie metale ciężkie z organizmu.

Właściwości czystka

Czystek działa przeciw zapalnie, wzmacnia organizm i dodaje energii. Czystek działa również przeciwmiażdżycowo, usuwa zły cholesterol i udrożnia żyły. Podczas infekcji górnych dróg oddechowych warto stosować inhalacje z czystka. Ziele to pomaga zwalczyć łuszczycę, trądzik i łupież. Aby czystek zaczął dobroczynnie wpływać na organizm, należy pić go codziennie. Zażywanie czystka od czasu do czasu nic nie da. Pamiętać trzeba, że to jest ziele, które działa powoli, ale skutecznie. Przy regularnym stosowaniu na przykład herbatki z czystka, można spodziewać się pierwszych efektów już po 10 dniach. Czystek działa również odstraszająco na kleszcze i pchły.

Czystek turecki zastosowanie

Swoje zastosowanie, czystek turecki znalazł oczywiście w kuchni. Zioło te można spożywać poprzez przygotowanie herbatki lub naparu. Aby herbatka miała jak najwięcej właściwości leczniczych, należy ją parzyć około dziesięć minut. Herbatkę można pić również na zimno, podczas upalnych dni, dodając do niej cytrynę, liście mięty i lód. Stosując inhalacje, trzeba pamiętać, aby wdychać napar nosem, a wypuszczać ustami. Czystek ma też właściwości delikatnie wybielające zęby i niszczy drobnoustroje, można więc nim od czasu do czasu płukać jamę ustną. Odwar z czystka może być także stosowany zewnętrznie na wszelkiego rodzaju rany i stłuczenia. Z odwaru można również przygotować płukankę, która pomoże w pozbyciu się łupieżu.

Leave a Reply